• Doprava zdarma už od 80 EUR

DEJINY

Sme nová poľská značka založená v roku 2015. Búrame predsudky o poľskom oblečení a ponúkame elegantné a kvalitné doplnky, ako sú šály a klobúky. Naša majiteľka Anna Lohman sa pýši nielen vysokou kvalitou svojich výrobkov, ale spolu s celým tímom vyberá aj najnovšie módne farby na každú sezónu. Vďaka tomu si značku PIUMO takmer okamžite obľúbilo veľké množstvo zákazníkov, ktorým sa páči minimalizmus výrobkov, ich široké možnosti použitia a príjemné vyhotovenie.

Za vznikom značky PIUMO stojí láska Anny Lohman k Taliansku, ktorá sa prejavuje napríklad v pomenovaní farieb a samotnej značky – piuma je taliansky výraz pre pero. Jej láska k talianskej elegancii, zvodným farbám vidieka a teplu sa odráža v jemnej zmesi vlny a kašmíru.

So značkou PIUMO sa každá žena môže cítiť výnimočne a výberom správnych farieb môže podčiarknuť svoj štýl, charakter a zvýrazniť svoju jedinečnosť.

O MATERIÁLI

V spoločnosti PIUMO nie je nič náhodné, všetko má svoj účel.

Pri výrobe našich čiapok, šálov a svetrov používame len dva druhy certifikovanej priadze. Obe tkaniny pochádzajú z jednej z najlepších toskánskych pradiarní a sú vyrobené z kašmíru a merino vlny.

Milujeme ich hlavne preto, že sú prírodné, veľmi kvalitné, nehryzú a sú mäkké a jemné. Navyše vyzerajú krásne v každom ročnom období a dokonale plnia svoju úlohu – v zime vás zahrejú a v lete dýchajú spolu s vašou pokožkou. Sú ideálne pre každého, kto rád trávi čas aktívne, pretože vďaka výbornej absorpcii vlhkosti udržujú pokožku v suchu a bez potu.

FARBY

Keď sme pred takmer 30 rokmi začali zbierať skúsenosti v tomto odvetví, zameriavali sme sa predovšetkým na farby. Farby, farby, farby! A tak to zostalo až dodnes.

Prvýkrát sme sa nimi inšpirovali na svetoznámom veľtrhu priadze vo Florencii, kde nám Taliani (priekopníci módy a farieb) vštepili vášeň pre dokonalé farby. Vtedy sme si spomenuli aj na naše krásne Beskydy, rozkvitnuté lúky plné kvetov, modrú oblohu.

Od samého začiatku existencie PIUMO sme mali poslanie – chceli sme našimi klobúkmi, šálmi a svetrami dodať svetu energiu a rozžiariť ho. Preto máme toľko farieb – neuveriteľných 56! Každý si tak môže vybrať tú, ktorá ho napĺňa.

A tie talianske mená! Nemáme potrebu ich meniť, pretože sa nám páči ich zvuk a elegancia. Notte, sabiosso, billardo, cremisi, zafferano… neznie to skvelo?

STAROSTLIVOSŤ

Aby naše výrobky vydržali čo najdlhšie, je dôležité sa o ne správne starať. Nemusíte sa však obávať, nie je to zložité. Stačí si zapamätať niekoľko jednoduchých pravidiel:

Najprv nalejte trochu tekutého prípravku na vlnu do misky s vlažnou vodou. Najskôr v nej prípravok jemne prepláchnite, potom opláchnite a následne namočte do zmäkčovadla na päť až desať minút. Nakoniec ho jemne vyžmýkajte a opatrne položte na rovný povrch, aby vyschol.

Výrobky z kašmíru a merino vlny neznášajú rýchle a silné sušenie, takže ak vám čiapka alebo šál zmoknú alebo nasiaknu snehom, nedávajte ich po príchode domov na horúci radiátor. Musia schnúť pomaly a vlastným tempom.